SŁYNNI MALARZE POLSCY

W ramach realizacji  projektu Comenius "Spojrzenie na artystyczną twórczość w Europie" uczniowie klas IV-VI opracowali prezentacje plastyczne na temat Sławnych  Malarzy Polskich. Zadaniem uczniów było przygotowanie informacji na temat najciekawszych postaci ze świata sztuk plastycznych w historii naszego kraju. Dzieci prezentowały swoje prace podczas lekcji plastyki poszerzając w ten sposób wiedzę na temat historii sztuki.

Zaczęliśmy poznawanie twórczości europejskiej od utrwalenia i poszerzenia informacji na temat dokonań naszych polskich artystów. W przyszłości z  sylwetkami najlepszych twórców polskich zapoznamy naszych przyjaciół w Europie. Z prezentacjami na temat Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego, Jacka Malczewskiego, Zdzisława Beksińskiego i wielu innych ciekawych postaci polskiej sztuki można się zapoznać oglądając wystawę na dolnym korytarzu naszej szkoły.